Phone 2+38 (068) 49 7 49 49
Mail 1info
АЛЬБА, Суміш універсальна для систем теплоізоляції SUPER FLEX
АЛЬБА, Суміш універсальна для систем теплоізоляції SUPER FLEX

ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ
Для приклеювання всіх видів теплоізоляційних плит (скло‑ та кам’яної вати, екструдованого та гранульованого пінополістиролу, піноскла тощо) та влаштування армованого гідрозахисного шару на їх поверхні під час утеплення фасадів будівель та споруд перед оздобленням декоративними матеріалами.
Суміш додатково армована волокнами, що підвищує її стійкість до тріщин. А також містить спеціальні легкі наповнювачі, які забезпечують високу пластичність, легкість під час перемішування та зручність під час нанесення, що підвищує продуктивність праці.
Ефективна для приклеювання декоративних елементів з пінополістиролу в середині та ззовні будівель.
Склад: цемент, фракціоновані наповнювачі, целюлозні волокна, модифікуючі добавки.
ТЕХНОЛОГІЯ ВИКОНАННЯ РОБІТ
Підготовка поверхні перед приклеюванням теплоізоляційних плит
(згідно з ДБН В.2.6‑22‑2001, ДСТУ‑Н Б А.3.1‑23:2013)
Основу очистити від пилу, бруду, жирів, залишків олійних, емульсійних фарб та інших речовин, що знижують адгезію розчину.
За потреби вирівняти поверхню, застосовуючи сухі суміші «Альба» згідно з інструкцією та відповідно до призначення і не раніше ніж за 7 діб до приклеювання утеплювача.
Для кращого зчеплення суміші з основою використовувати ґрунтовки «Альба» відповідно до призначення:
• основи з невизначеною міцністю (цементно‑піщані, цементно‑вапняні) обробити ґрунтовкою глибокого проникнення «Альба»;
• міцні основи (цегляні, цементно‑піщані) обробити універсальною ґрунтувальною сумішшю «Альба»;
• гіпсові, гладкі бетонні поверхні та ніздрюватий бетон обробити адгезійною ґрунтовкою з кварцовим наповнювачем «Альба».
Проґрунтовані поверхні витримати не менш ніж 4 години перед приклеюванням утеплювача.
Підготовка поверхні перед влаштуванням армованого гідрозахисного шару
(згідно з ДБН В.2.6‑22‑2001, ДСТУ‑Н Б А.3.1‑23:2013)
Роботи з улаштування армованого гідрозахисного шару виконувати не раніше ніж через 2 доби після приклеювання теплоізоляційних плит. Нерівності на стиках пінополістирольних плит потрібно відшліфувати. Щілини між теплоізоляційними плитами, які перевищують 2 мм, та пошкодження заповнити тим самим утеплювачем, застосовуючи для приклеювання суміш «Super Flex». Поверхня теплоізоляційних плит має бути сухою та чистою, не містити речовин, що знижують адгезію розчину.
Приготування розчинової суміші
У посудину з чистою водою додати суміш, одночасно перемішуючи низькообертовим міксером до утворення однорідної пастоподібної маси без грудок. Залишити розчинову суміш на 5–7 хвилин і ще раз перемішати. Розчинову суміш можна використовувати протягом 120 хвилин.
Приклеювання теплоізоляційних плит
Клей наносити безпосередньо на поверхню теплоізоляційних плит. Якщо поверхня стіни не містить видимих нерівностей, клей рекомендуємо наносити зубчастим шпателем (розмір зубців 10х10мм) суцільно по всій поверхні плити теплоізоляційного матеріалу на відстань 10–15 мм від краю. На мінераловатні теплоізоляційні плити клей наносити тільки суцільно. Якщо поверхня стіни має нерівності від 3–5 мм до 10 мм на 1 м.п. — клей наносити валиками шириною 100 мм (по периметру на відстані 10–15 мм від краю та посередині кожної плити утеплювача). Валики по периметру повинні мати розриви для запобігання утворення повітряних пробок. Якщо поверхня стіни має нерівності від 10 мм до 20 мм на 1 м.п. — клей наносити окремими маяками (мазками через 150–200 мм), діаметром 100–150 мм, на плиту 0,5х1 м 6–8 маяків. Розчинову суміш на теплоізоляційні плити наносити в такій кількості, щоб під час притискання плити площа контакту клею з плитою становила більш ніж 60 %. Після нанесення клею теплоізоляційну плиту встановити у проектне положення та притиснути. Час корегування положення плити становить 10 хв. Теплоізоляційні плити приклеювати в шаховому порядку та не допускаючи збігу вертикальних швів. Плити повинні прилягати щільно одна до одної та створювати рівну поверхню. Ширина швів між торцями плит повинна становити не більше ніж 2 мм і не містити залишків клею. Для забезпечення надійного кріплення теплоізоляційних плит рекомендуємо додатково їх прикріпити механічно фіксуючими елементами. Для пінополістирольних плит — не раніше ніж за 48 годин після приклеювання та не раніше ніж за 24 години після приклеювання мінераловатного утеплювача.
Влаштування армованого гідрозахисного шару
На поверхню утеплювача нанести перший шар розчинової суміші товщиною до 2 мм, поступово вдавити фасадну лугостійку сітку, розрівняти її, не допускаючи утворення складок. Кожна наступна смуга сітки повинна по довжині і ширині перекривати попередню на 10 см. Нанести другий шар розчинової суміші. Для досягнення товщини армованого гідрозахисного шару не менш ніж 3 мм — для подальшого оздоблення тонкошаровими декоративними штукатурками та не менш ніж 5 мм — для оздоблення фасадними фарбами. Для досягнення товщини 5 мм нанесення виконувати у три шари методом «мокре по мокрому».
ЗБЕРІГАННЯ ТА ТРАНСПОРТУВАННЯ
У непошкодженій тарі виробника на піддонах за температури не вище ніж +40 °С та вологості повітря не вище ніж 75 %. Гарантійний термін зберігання — 12 місяців з дати виготовлення, зазначеної на упаковці.
УПОАКВКА
Паперові мішки. Маса нетто — 25 кг.
ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ
Зберігати в недоступному для дітей місці. Під час роботи використовувати засоби захисту органів дихання, очей і шкіри рук. У разі потрапляння розчинової суміші в очі — промити чистою водою, за потреби звернутися до лікаря.
Увага! Якщо армований гідрозахисний шар не нанесено протягом 2‑х тижнів після приклеювання, то теплоізоляційні плити з пінополістиролу потрібно повторно відшліфувати. Декоративне оздоблення виконувати через 3–5 днів після влаштування армованого гідрозахисного шару. У разі консервування незавершеного фасаду на зимовий період нанести на поверхню армованого гідрозахисного шару ґрунтовку з кварцовим наповнювачем «Альба». За потреби для кращого зчеплення поверхням плит з екструдованого пінополістиролу надати шорсткості. Роботи виконувати за температури поверхні від +5 °С до +30 °С та вологості повітря не вище ніж 75 %. Тару та залишки розчину утилізувати згідно з вимогами ДСанПіН 2.2.7.029.
Гарантії виробника: виробник гарантує відповідність суміші універсальної для систем теплоізоляції «Super Flex» вказаним технічним характеристикам та не несе відповідальності за використання матеріалу в цілях і умовах, не передбачених цією інструкцією. Інструкція має рекомендаційний характер і не замінює професійної підготовки виконавця.
ТЕХНІЧНІ ДАНІ:
• витрата води — 0,22–0,24 л/кг;
• час придатності розчинової суміші* — не менш ніж 120 хв.;
• міцність зчеплення з основою:
• мінеральна вата — не менш ніж 0,015 МПа;
• пінополістирол — не менш ніж 0,08 МПа;
• бетонна поверхня — не менш ніж 0,7 МПа;
• витрата розчину**:
• кріплення мінераловатних плит — близько 4,5 кг/м2;
• армований шар товщиною 3–5мм (на мінераловатних плитах) — близько 5 кг/м2;
• кріплення пінополістирольних плит — близько 4,0 кг/м2;
• армований шар товщиною 3–5мм (на пінополістирольних плитах) — близько 4,5 кг/м2;
• максимальний розмір часток — 0,63 мм;
• коефіцієнт водопоглинання — не більш ніж 0,6 кг/ (м2×год0,5);
• паропроникність — не менш ніж 0,04 мг/(м×год×Па);
• морозостійкість — не менш ніж 50 циклів;
• температура експлуатації — від ‑50 °С до +70 °С;
• ударна міцність через 28 діб** — не менш ніж 3 Дж.
*За нормальних умов — температури +20 °С, відносної вологості повітря 60 %.
**Витрата залежить від нерівності основи, методу приклеювання та навичок виконавця.
У разі виконання робіт за умов, які відрізняються від нормальних, значення показників можуть відхилятися від вказаних у таблиці.
СУМІШ АЛЬБА Ц.1.ГІ3,ЗК5;
ДСТУ Б В.2.7‑126:2011;